Divadelní 5 s Lindou Bartošovou
Série debat s názvem Divadelní 5 na aktuální a celospolečenská témata. Jaké je postavení žen v českých médiích? Jak se v Česku daří překonávat zaběhlé společenské stereotypy? A proč je důležité novinářsky otevírat témata, o kterých nechce část veřejnosti vůbec slyšet? Pozvání do třetího dílu Divadelní 5 přijala mladá česká novinářka, moderátorka a feministka Linda Bartošová.
Všechny termíny
sobota
31. 5. 2025
19:00
Beskydské divadlo Nový Jičín - Malý sál
Nový Jičín
160 Kč
Popis
O AKCI
Série debat s názvem Divadelní 5 na aktuální a celospolečenská témata.
Jaké je postavení žen v českých médiích? Jak se v Česku daří překonávat zaběhlé společenské stereotypy? A proč je důležité novinářsky otevírat témata, o kterých nechce část veřejnosti vůbec slyšet? Pozvání do třetího dílu Divadelní 5 přijala mladá česká novinářka, moderátorka a feministka Linda Bartošová.
Žena, která se nebojí překonávat citlivá tabu, má dlouholeté zkušenosti z hlavních zpravodajských relací České televize. Aktuálně se věnuje především podcastovým a rozhlasovým formátům. Pozornost si získala například úspěšnými dokumentárními sériemi Krása a Slast pro Radio Wave Českého rozhlasu, jež se věnovaly otázkám ženského vzhledu, intimity a sexuality. V únoru tohoto roku pak s kolegyněmi odstartovala mediální projekt Sirény, v němž chtějí rozebírat „společenské mýty a morální paniky, o které na internetu dennodenně zakopáváme.“
Moderuje Jan David