Země mezi mantinely
Myslíte si, že sport a divadlo spolu nemají nic společného? Inscenace Země mezi mantinely vás přesvědčí o opaku. Hravou, hudební a energickou formou nabízí průřez dějinami českého hokeje na pozadí zásadních historických okamžiků – od zrodu Československa přes památné souboje se Sovětským svazem až po naganskou euforii.
pondělí
26. 1. 2026
19:30
Velká scéna
Praha
430 - 490 Kč
pondělí
9. 2. 2026
19:30
Velká scéna
Praha
430 - 490 Kč
středa
18. 2. 2026
19:30
Velká scéna
Praha
430 - 490 Kč
čtvrtek
5. 3. 2026
19:30
Velká scéna
Praha
430 - 490 Kč
středa
18. 3. 2026
19:30
Velká scéna
Praha
430 - 490 Kč
Popis
O PŘEDSTAVENÍ
Hokej v dějinách – dějiny v hokeji.
Myslíte si, že sport a divadlo spolu nemají nic společného? Inscenace Země mezi mantinely vás přesvědčí o opaku.
Hravou, hudební a energickou formou nabízí průřez dějinami českého hokeje na pozadí zásadních historických okamžiků – od zrodu Československa přes památné souboje se Sovětským svazem až po naganskou euforii.
Diváci se stávají součástí hry: fandí, reagují, prožívají vítězství i pády společně s herci. Stejně jako na ledě i na jevišti totiž platí jedno zásadní pravidlo – jsme tým. Inscenace s humorem, nadhledem a silnou energií ukazuje, že emoce, soudržnost a touha po vítězství spojují sportovní arény i divadelní hlediště.
Země mezi mantinely je představení, které nadchne nejen hokejové fanoušky, ale i ty, kteří si do divadla přicházejí především pro silný společný zážitek.
Inscenace vzniká ve spolupráci se Síní slávy českého hokeje a s projektem Bez frází.
Tvůrci a účinkující
Hrají: Veronika Soumarová, Lumíra Přichystalová j.h., Kristýna Jičínská j.h., Jan Bradáč, Jan Večeřa, Martin Rufer j.h. a Jakub Schmid j.h.
Režie: Jan Večeřa
Dramaturgie: Karel František Tománek
Výprava: Jan Večeřa a kol.
Hudba: Jan Bradáč
Premiéra: 21. května 2025