Divadlo Ungelt

Skleněný strop

Dva rozdílné světy, dva nesmiřitelné přístupy k životu.

#tragikomedie
#oblíbené
#tragédie

Všechny akce

pondělí

7. 6. 2021


19:00


Švandovo divadlo Velký sál

Praha 5


690 - 850

neděle

13. 6. 2021


19:00


Divadlo ABC

Praha 1


600 - 850

neděle

27. 6. 2021


20:00


Letní scéna Divadla Ungelt

Praha 1


690 - 850

pondělí

28. 6. 2021


20:00


Letní scéna Divadla Ungelt

Praha 1


690 - 850

pondělí

16. 8. 2021


20:00


Letní scéna Divadla Ungelt

Praha 1


690 - 850

Popis

O PŘEDSTAVENÍ

Dva rozdílné světy, dva nesmiřitelné přístupy k životu a jeden společný pocit viny, kterého se nejde zbavit. Fascinující střet dvou silných osobností, které se nedokáží přestat milovat, ačkoli je všechno proti. 

 

OBSAZENÍ A TVŮRCI

Tom Sergeant: Jiří Langmajer

Kyra Hollisová: Tatiana Dyková

Edward Sergeant: Vincent Navrátil

Edward Sergeant: Vladimír Pokorný

 

Autor: David Hare

Překlad: Jan Šotkovský

Režie: Vít Vencl
Dramaturgie: Pavel Ondruch

Scéna: Michal Syrový
Kostýmy: Dana Hávová

RECENZE

„Hlavní téma této hry je svědomí, a jak s ním neopatrně zacházíme, a které i přesto určuje celý náš život. Jak žijeme, jak vypadáme, co k sobě přitahujeme... A to mě nutí k zamyšlení a zároveň mě to něco naučilo.“ (Tatiana ¨Dyková)

 

„Skleněný strop je další z lahůdek Divadla Ungelt. Člověk už po prvním přečtení ví, že drží v ruce něco, co prostě stojí za to.“ (Jiří Langmajer)

 

„Skleněný strop jsme vybrali přímo na tělo Tatianě Vilhelmové, která je ve vrcholné profesní formě. Krásný mnohovrstevnatý text je ideální pro hlubinnou hereckou práci a vyžaduje zralé charakterní herce. Právě takové jako je Tatiana či Jiří Langmajer, který byl pro roli jejího dávného milence okamžitá a jasná volba.“ (Pavel Ondruch)


„Vilhelmová hraje Kyru neexaltovaně, zlidští i její plakátový projev a hlavně dává nahlédnout do její duše. Vnitřní pochody a proměny postavy dokáže výrazně ukázat i v situacích, kdy se takzvaně navenek nic neděje. Zkušeným partnerem je jí Jiří Langmajer, jehož Tom umí být přesvědčivý, i když Hare jeho argumenty oslabuje. Je ve svém projevu eruptivnější a s Vilhelmovou se dobře doplňuje.“ z kritiky Jany Paterové (Divadelní noviny)

 
„Tatiana Vilhelmová obdařila Kyru nervní, citlivou duší a neustálým napětím, Jiří Langmajer se v Tomovi od sebestředného suveréna přehrává plynule do polohy racionálního, po odpuštění i po Kyře toužícího muže.“ Z kritiky Radmily Hrdinové (Právo)

Délka 120 minut
Obvyklá délka představení je 2 hodiny včetně přestávky.

Ukázka představení