Divadlo Bez zábradlí

Hra, která se zvrtla

Oblíbená mysteriozní komedie

#komedie
#oblíbené
#vizuální

Všechny akce

čtvrtek

26. 11. 2020


19:00


Divadlo Bez zábradlí

Praha


599 - 699

pátek

27. 11. 2020


19:00


Divadlo Bez zábradlí

Praha


599 - 699

sobota

28. 11. 2020


15:00


Divadlo Bez zábradlí

Praha


599 - 699

sobota

28. 11. 2020


19:00


Divadlo Bez zábradlí

Praha


599 - 699

neděle

29. 11. 2020


15:00


Divadlo Bez zábradlí

Praha


599 - 699

Popis

O PŘEDSTAVENÍ

Divadlo se rozhodlo uvést drama o mysteriózní vraždě z r. 1920, ale jak titul napovídá, všechno, co se mohlo pokazit, se pokazilo…
Přes všechny četné neuvěřitelné nehody,  kdy vše a všichni kolabují, se představení dopracuje k závěrečné oponě, aby poté sklidilo  fantastický úspěch a ovace.

0BSAZENÍ A TVŮRCI 

Dana Morávková / Anežka Rusevová

Nikol Kouklová

Karel Heřmánek ml.

Josef Carda / Václav Rašilov

Petr Pospíchal

Petr Macháček

Jan Řezníček / Stanislav Lehký

Režie: Karel Heřmánek

Překlad: Alexander Jerie

Scéna: Daniel Dvořák

 

ZAJÍMAVOSTI

Hra je již tři roky absolutním trhákem londýnského West Endu. v roce 2015  získala ocenění „Olivier Award for Best New Comedy“. Po úspěšném turné po Austrálii v současné době dobývá Broadway v New Yorku, kdy obdržela ceny „BrodwayWorld UK Winner“ a „WhatsOnStage Award Winner“ jako nejlepší komedie.   

 

Hra slaví úspěchy i v zahraničí a např. v Paříži obdržela cenu „Moliére“ za nejúspěšnější komedii roku.

 

Hra, která se zvrtla nebude uváděna na zájezdech a lze ji vidět pouze v Divadle Bez zábradlí.

 

RECENZE

"V rámci daného žánru, tedy určitá crazy komedie a ještě k tomu s divadlem na divadle, je to rozhodně velmi povedená záležitost. Prakticky vše se daří držet správně v duchu dané hry, využívat toho co nabízí a nedochází příliš ke snižování se k nějakým laciným či podbízivým vtipům. Samotná hra to aktérům určitě nijak neulehčuje a o to větší pochvala pro herce i samotnou režii za udržení toho správného tempa, načasování jednotlivých zvratů i navazování na sebe a na to co se ve hře již stalo, aby to pak celé dávalo pro diváky smysl. To se zde myslím povedlo více než dobře a díky tomu mile rád doporučuji ke shlédnutí." Jan Pařízek (70 %, i-divadlo.cz)

 

"Výborně zpracovaná komedie, kterých je na českých jevištích jako šafránu. Inscenace navíc od herců vyžaduje (i kvůli bezpečnosti) velké soustředění a dodržení timingu jednotlivých situací, přičemž klade nemalé nároky na technickou složku. Celé obsazení musí dodržet přesnou míru stylizace, aby pointy fungovaly. Tím vším se nastudování K. Heřmánka může chlubit. Vyrovnané herecké výkony, snad jen občasně přidávaný humor (J. Carda parodující Z. Srstku) není namístě. Tato komedie obstojí sama o sobě, bez podobně dodávaných vtipů. Zpracovat crazy komedii, aby nebyla lacině podbízivá, je kumšt. V DBz se to povedlo." Jiří Landa (80 %, i-divadlo.cz)

 

"Už před začátkem může divák přemítat, jakpak se asi hra zvrtne, obzvlášť, dočte-li se v programu, že se ji bude snažit představit amatérský soubor Živel. A to jeho název ještě zdaleka nepředznamenává vše, čeho jsme nakonec svědky. ;) Tleskám, doporučuji a přiznávám, že už se mi dlouho nestalo, abych na konci komedie od samého smíchu málem nemohla popadnout dech. Díky za tuto inscenaci, která ho ani na okamžik neztrácí, a která je po herecké, režijní a v neposlední řadě též technické stránce precizně promyšlená a obdivuhodně zvládnutá do nejmenšího detailu a posledního gagu." Helena Grégrová (80 %, i-divadlo.cz)

Délka 120 minut