Kultura pod hvězdami

Jesus Christ Superstar

Rocková opera Andrew Lloyd Webbera na motivy Nového zákona a zpracovává posledních sedm dní života Ježíše Krista z pohledu toho, kdo jej nakonec zradil – Jidáše Iškariotského.

#rock
#historické
#kulturapodhvězdami
#letníscéna

Všechny akce

sobota

5. 6. 2021


20:30


Opočno zámek

Opočno


590 - 1700

čtvrtek

8. 7. 2021


20:30


Kačina zámek

Kačina


590 - 1700

Popis

O PŘEDSTAVENÍ

Současný britský autor Andrew Lloyd Webber, označovaný za „krále muzikálu“, je jediným světovým autorem, jemuž se na Broadwayi hrály tři muzikály současně. Jeden z těch nejslavnějších, jímž pokračoval v tradici rockových oper, je bezpochyby Jesus Christ Superstar z roku 1971.

Příběh vychází z Nového zákona a zpracovává posledních sedm dní života Ježíše Krista z pohledu toho, kdo jej nakonec zradil – Jidáše Iškariotského. Je postaven na stěžejních momentech Ježíšových posledních dní, jako je příjezd do Jeruzaléma, vyhnání překupníků z chrámu, poslední večeře, Jidášova zrada v Gethsemanské zahradě, stejně jako soud Piláta, Heroda, bičování a následné ukřižování.

Jesus Christ Superstar se dočkal obrovského úspěchu – jen při svém prvním londýnském uvedení se dočkal více než 3350 repríz a dodnes patří k těm nejhranějším Webberovým dílům vedle Fantóma opery, Cats a Evity.

OBSAZENÍ

Ježíš - Dušan Vitázek - držitel ceny Thálie
Jidáš - Petr Gazdík - držitel ceny Thálie
Máří Magdaléna – Ivana Vaňková
Herodes - Zdeněk Junák

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

VIP - 1 990 Kč - zahrnuje místa v prvních řadách se zaručeně nejlepším výhledem, pohodlné židle, raut v Loveckém salonku zámku Lednice, možnost potkání se s hvězdami po představení a pláštěnku v případě deště.

Představení se bude odehrávat na louce v zadní části zámku vedle Zámecké jízdárny. Začátek představení je ve 20:30, vstup do prostor Lednicko - valtického areálu vyhrazených pro divadelní představení je uvolněn již od 19 hod. Před zahájením představení a o přestávce bude k dispozici občerstvení. Předběžný konce představení je plánovaný na 23 hod. Představení se koná za každého počasí. Parkování je možné přímo v obci Lednice na 3 parkovištích. Cesta k místu konání divadelního představení je v docházkové vzdálenosti do 10 minut od jakéhokoli ze 3 parkovišť.

Pokyny pořadatele
Představení se uskuteční za každého počasí - zastřešené jeviště.
Délka představení bude 2 hod. a 30 min. včetně 30 min. pauzy.
Psům vstup zakázán.
Focení povoleno jen pro osobní účely bez použití blesku.

Délka 135 minut
Pauza - 30 min
Autor
Andrew Lloyd Webber

Ukázka představení