Divadlo Ungelt

Slepice na zádech

Muž zapomněl na její narozeniny. Je to dostatečný důvod k vraždě? Bláznivá německá komedie s Tatianou Dykovou a Vojtou Dykem v hlavních rolích o milostném trojuhelníku a hledání alibi. Hra je novinkou v repertoáru Divadla Ungelt s premiérou v roce 2021.

#komedie
#novinka
#současnédivadlo
#hořkákomedie
#divadloungelt

Všechny akce

pondělí

23. 8. 2021


20:00


Letní scéna Divadla Ungelt

Praha 1


690 - 850 Kč

úterý

24. 8. 2021


20:00


Letní scéna Divadla Ungelt

Praha 1


690 - 850 Kč

Předprodej bude zahájen

středa

25. 8. 2021


20:00


Letní scéna Divadla Ungelt

Praha 1


690 - 850 Kč

neděle

26. 9. 2021


19:00


Kamenná scéna Divadla Ungelt

Praha 1


0 Kč

Předprodej bude zahájen

pondělí

4. 10. 2021


19:00


Kamenná scéna Divadla Ungelt

Praha 1


425 - 850 Kč

Popis

O PŘEDSTAVENÍ

Muž zapomněl na její narozeniny. Je to dostatečný důvod k vraždě? Bláznivá groteska o šílenství, k němuž vás dožene manželství. 

Za panem Bonschem, hráčem na cello, kterého opustila manželka i s dětmi, přichází rozechvělá sousedka, milovnice růží, paní Kobaldová, s níž se často hádali přes plot kvůli Bonschovu plevelu na jeho zahrádce. Během rozhovoru vyjde najevo, že má paní Bonschová čtyřicátiny a že právě zabila svého manžela - srazila ho ze schodů. Po prvotním zděšení začne pan Bonsch vymýšlet různé způsoby, jak najít pro paní Kobaldovou alibi pro policejní vyšetřování. Mezi oběma postavami je cítit určitá náklonnost, přerušovaná však Bonschovým zaujetím pro hledání polehčujících okolností. Paní Kobaldovou podrobí zevrubné lehtivé prohlídce těla (jde o modřiny, důkaz, že jí manžel mlátil), nakonec dostává další spásný nápad - paní Kobaldová bude hrát, že ji manžel také srazil ze schodů - je ale nutné dobrovolně se zřítit ze schodů pana Bonsche...

„Táni Dykové jsme po Skleněném stropu chtěli najít další titul přímo na tělo. Dohodli jsme se spolu, že zvláště poté, co konečně zvítězíme nad koronavirem a otevřou se divadla, budeme všichni potřebovat ozdravnou komedii. Poslal jsem tehdy Táně k přečtení Slepici na zádech. Nadchnula ji tak moc, že ji dala přečíst Vojtovi Dykovi – oba totiž už nějakou dobu snili o tom, že si spolu zahrají nějakou bláznivou komedii. A musím se přiznat, že jsem o tom snil i já – jejich loňská účast ve vánočním dílu talkshow Rozpravy Milana Heina byla uhrančivá. Dva sehraní komedianti z každé maličkosti dokázali vytěžit vtip. Jen při vzpomínce, jak četli ukázku z Rumcajse se směju ještě teď… Nedokážu si prostě představit vhodnější pokoronavirou novinku než právě tyto dva ve Slepici na zádech…“ (Pavel Ondruch)

OBSAZENÍ

Tatiana Dyková,
Vojta Dyk,
Radovan Klučka.

Délka 90 minut
Autor
Fred Apke
Režie
Jaromír Dulava
Dramaturgie
Pavel Ondruch

Ukázka představení