Dvořákova Praha - 2021

Wiener Philharmoniker, Herbert Blomstedt

Poslechněte si skladby Antona Brucknera v podání Vídeňské filharmonie pod vedením Herberta Blomstedta. Koncert se uskuteční v rámci hudebního festivalu Dvořákova Praha.

#rudolfinum
#dvořákovapraha2021

Všechny akce

neděle

12. 9. 2021


20:00


Rudolfinum - Dvořákova síň

Praha 1


990 - 3990

Popis

„Hudba mě nikdy neunavuje,“ prohlásil Herbert Blomstedt v osmdesátých letech, právě když překročil šedesátku. Zdá se, že jeho tehdejší prohlášení stále platí – letos třiadevadesátiletý dirigent se zdá být v plné síle, světové orchestry i publikum o něj pořád projevují mimořádný zájem a na programech jeho koncertů se objevují i velká celovečerní díla, jako je Symfonie č. 7 E dur Antona Brucknera. Na Dvořákově Praze ji Blomstedt provede s Vídeňskými filharmoniky, pro které dnes tvoří Bruckner klíčovou položku repertoáru.

Dávno pryč jsou časy, kdy byl Bruckner otloukánkem světové hudby a především ve Vídni terčem spousty neomalených vtipů. Ve svých velkolepých konceptech jako by kroužil kolem boží existence s Bachem a Wagnerem v patách a snad to byla právě víra, která mu dala tolik vytrvalosti i skladatelské neústupnosti.

Sedmá symfonie patří k Brucknerovým nejhranějším a také s ní už za svého života zaznamenal největší úspěch, jaký mu byl kdy dopřán. Poetický rozlet a lyrická atmosféra vynesly Brucknerově „Sedmičce“ pevné místo mezi největšími symfoniemi všech dob, Herbert Blomstedt a Vídeňští filharmonici patří k jejím referenčním interpretům.

 

BĚHEM KONCERTU SE MŮŽETE TĚŠIT NA SKLADBY

Anton Bruckner – 65´

Symfonie č. 7 E dur

 

HRAJÍ

WIENER PHILHARMONIKER
HERBERT BLOMSTEDT | dirigent 

Délka 90 minut
Bezbariérový vstup
Hudba
Anton Bruckner